Zapowiedź "Głębia Challengera" - Shusterman Neal

Witajcie! 
Chciałabym wam przedstawić  "Głębię Challengera", bardzo ciekawą książkę wydawnictwa YA!, która będzie miała premierę 15 marca 2017 roku. Powieść zapowiada się bardzo interesująco i sądzę, że może być kolejnym bestsellerem tego roku. Wkrótce dostanę egzemplarz przedpremierowy, więc będę mogła powiedzieć wam coś więcej. A teraz zapraszam was na krótką wzmiankę o książce.

 

Opowiem wam krótko o samym autorze.
Shusterman Neal - Amerykański autor książek dla młodzieży i dorosłych. Neal jest ojcem czwórki dzieci, mieszka w Kalifornii. Spod jego ręki wyszło wiele bestsellerów, z których najbardziej znaną powieścią są "Podzieleni".

Niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu.

Wyjątkowo osobista książka jednego z najpoczytniejszych autorów powieści dla młodzieży.

Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

"Niezwykła podróż w głąb mrocznego oceanu choroby psychicznej. Przerażająca, uwrażliwiająca, mocna. Po prostu niesamowita!" Laurie Halse Anderson, autorka.

"Nie dająca spokoju, niemożliwa do zapomnienia. Książka, która afirmuje życie."
Booklist

"Wnikliwie opisana i niezwykle realistyczna historia. Zarówno czytelniczki jak i czytelnicy będą zachwyceni tą frapującą, wywołującą fale empatii i zrozumienia książką."
Voice of Youth Advocates

"Neal Shusterman wykonał wspaniałą pracę. Intensywność przeżyć w umyśle Cadena sprawia, że to bolesna lektura."
Bulletin of the Center for Childrens’s Books

"Napisana z miłością, poruszająca ale także zabawna z delikatnym poczuciem humoru. Ilustracje, które stworzył syn autora – Brendan -  podczas własnych zmagań z chorobą, sprawiają, że opowieść staje się jeszcze bardziej intensywna."
Horn Book

(Opis pochodzi ze strony empik.com)

Komentarze

Popularne posty