Gwiazdy na Oktober Bend - Glenda Miller - wyd. Dreams

Tytuł: Gwiazdy nad Oktober Bend
Tytuł oryginału: The Stars at Oktober Bend 
Autor: Glenda Miller
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 5 września 2016
Liczba stron: 256

Gwiazdy nad Oktober Bend to książką z intrygującym tytułem i równie interesującą treścią. Sięgnęłam po ten tytuł, ponieważ lubię książki o pokonywaniu trudności, demonów przeszłości i o tym jak nauczyć się żyć od nowa po ciężkich wydarzeniach. Jest to moja pierwsza styczność z tą autorką i o ile na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona, tak w miarę czytania pokochałam Alice, Manny'ego, Tildę i Joey'a. Ciekawe czy wy również ich pokochacie równie mocno. Zapraszam was na moją opinię o tej książce.


Alice Nightingale - wyobraża sobie, że unosi się w powietrze na skrzydłach splecionych ze słów i piór. O tym pisze wiersze, podczas gdy Manny James biega nocą, próbując uciec od bolesnych wspomnień. Pewnego razu dostrzega Alice na dachu jej domu nad rzeką. W kieszeni ma wiersz, a jego słowa zna na pamięć. Jest przekonany, że napisała go tajemnicza dziewczyna na dachu. Alice pragnie być taka jak inne nastolatki, jednak zepsuta elektryka jej to uniemożliwia. Czy Alice i Manny zostawią przeszłość za sobą, czy może ta dopadnie ich w najmniej oczekiwanym momencie.


Muszę wam szczerze powiedzieć, że na początku bardzo opornie szło mi czytanie, zwłaszcza tej części z udziałem Alice. Brak dużych liter był dla mnie problemem i miałam wrażenie, że opowieść jest bardzo chaotyczna. Rozdziały z Manny'm wyglądały zupełnie normalnie. Postaci wykreowane przez panią Miller są niebanalne i zapewniam, że zostaną ze mną na długo. Wspaniałe, ale i przerażające było poznać jak zachowuje się osoba po urazie głowy, o tym jak przezwycięża swoją "elektrykę", jak próbuje się naprawić i zacząć działać jak inni ludzie. To samo tyczy się Manny'ego. Wojna o, której wspomina skłania nas do refleksji. Cały utwór to robi i to w każdym wersie.

Nie spodziewałam się że tak polubię wykreowanych bohaterów. Ważną rolę odegrała również babcia i dziadek Alice i Joey'a. Poświęcili swoją wolność i zdrowie na opiękę nad wnukami. Chciałabym również wspomnieć o Niedźwiedź - jest to pies Alice, który dotrzymuje jej towarzystwa już od pierwszych stron powieści. Postać psa świetnie obrazuje nam jak ważnym elementem są zwierzęta w wielu chorobach i terapiach dla dzieci. Pokazują również to, że jeśli nawet cały świat się odwróci przez chorobę, zwierzę tego nie zrobi, bo kocha swojego właściciela miłością bezwarunkową. Myślę, że wiele osób powinno brać przykład ze zwierząt.


Czy polecam? Oczywiście. Sądzę, że jest to tytuł zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych czytelników. Na każdym etapie życia warto sobie przypominać, że nie ma przeszkody, której nie możemy pokonać, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Pozytywne myślenie to podstawa. Autorka zaskoczyła mnie na plus i bardzo chętnie przeczytam jeszcze kiedyś napisaną przez nią książkę.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Dreams.

Agnieszka

Komentarze

 1. O dawno nie czytałam czytałam książki o pokonywaniu trudności. Okładka piękna recenzja fajna więc muszę przeczytać tą książkę. mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi zachęcająco :D A okładka piękna, a może tak mi się wydaję bo wszystko na Twoich zdjęciach wygląda pięknie ^^ Zostaję na dłużej <3
  https://podroozdokrainyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka jest piękna, a treść interesująca. Czego chcieć więcej? 🙈

   Usuń
 3. Ostatnio widziałam tą książkę w bibliotece i okropnie mnie kusiło, ale wiedziałam, że ją czytasz, więc wolałam poczekać na twoją opinię :)
  Pozdrawiam!

  czytamogladampisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym wspomnieniem o psie kupiłaś mnie! A okładka jest swoją drogą piękna. No i w sumie kusi mnie troszkę ta "chaotyczność" Alice. @rozczytane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedźwiedź była super. Ogólnie książka mi się podobała, bo niosła ze sobą przekaz.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty