Zapowiedź: Ostrze zdrajcy - Sebastian de Castell - wyd. Insignis

Tytuł: Ostrze zdrajcy
Tytuł oryginału: Traitor's Blade 
Autor: Sebastian de Castell
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 24 maja 2017

Witajcie moi kochani. Dzisiaj przychodzę do was zapowiedzią " Ostrza zdrajcy" Sebastiana de Castell. Mam dla was informacje o czym jest książki i fragment audio! Myślę, że to nie lada gratka dla wielbicieli fantastyki. Zapraszam do zapoznania się z tekstem.


Szykuje się prawdziwe wydarzenie dla wielbicieli fantasy – dzięki wydawnictwu Insignis na księgarskie półki już wkrótce trafi pierwszy tom serii „Wielkie Płaszcze”. Autorem bestsellerowego cyklu jest Sebastien de Castell. Jego pierwsza debiutancka powieść – a zarazem pierwszy tom serii zatytułowany „Ostrze zdrajcy” – była nominowana między innymi do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy. Premiera już 24 maja!

„Ostrze zdrajcy” to opowieść o Wielkich Płaszczach – legendarnych wędrownych trybunach, szkolonych na prawdziwych mistrzów pojedynku, którzy przysięgli zaprowadzić porządek w świecie pełnym zepsucia i korupcji. Wysłuchują skarg ludzi i każdemu, kto tylko tego potrzebuje, zapewniają ochronę królewskich praw. Teraz jednak król nie żyje, a członkowie Wielkich Płaszczy są wyszydzani. Aby zrealizować swoją misję, pierwszy kantor Falcio oraz Kest i Brasti muszą walczyć, mając jedynie rapiery w dłoniach, skórzane płaszcze na plecach i łączącą trójkę bohaterów niezłomną przyjaźń.

Zaskakujące zwroty akcji, dynamika i doskonały humor – to cechy prozy Sebastiena de Castella, pisarza o niezwykle barwnej biografii; archeologa, który właściwie z marszu porzucił pracę przy wykopaliskach, by spróbować swoich sił jako muzyk, mediator, projektant interakcji, choreograf walk, nauczyciel, kierownik projektów, aktor i specjalista do spraw strategii produktu. Dziś z właściwym sobie poczuciem humoru odpiera zarzut bycia człowiekiem renesansu w nadziei, że dzięki temu więcej osób będzie go tak właśnie postrzegać.

„Ostrze zdrajcy” to premiera, której warto wypatrywać, a tymczasem już dziś wydawnictwo Insignis zaprasza do zapoznania się z pierwszym fragmentem książki w formie słuchowiska. 

https://www.youtube.com/watch?v=OvCHdPERGuA&feature=youtu.be


Więcej informacji na polskiej stronie Sebastiena De Castell - link. Wielkie Płaszcze. Sędziowie, bohaterowie... zdrajcy?
Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo. Chwileczkę… Przecież to właśnie się zdarzyło!
W najbardziej zepsutym mieście świata zawiązuje się spisek koronacyjny, a to oznacza, że wszystko, o co walczą Falcio, Kest i Brasti, może lec w gruzach. Jeśli tych trzech zechce przeciąć intrygę, ocalić niewinnych i wskrzesić Wielkie Płaszcze, będą musiały wystarczyć im rapiery w dłoniach i obszarpane skórzane odzienie. Dziś bowiem każdy arystokrata jest tyranem, każdy rycerz – bandytą, a jedyne, czemu można ufać, to ostrze zdrajcy. 

„Szalony taniec walk, spisków i zaskakujących zwrotów akcji”.
Dave Duncan, bestsellerowy pisarz fantasy

„Piekielnie dobra książka”.
Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii Imperator 

 Zachęcam wam do zapoznania się z tym tytułem, ponieważ zapowiada się interesująco.

Agnieszka

Komentarze

  1. Faktycznie zapowiada się naprawdę dobrze. Chcę znów zacząć czytać więcej fantasy i myślę, że będzie to dobry tytuł :)
    BOOK MOORNING

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam się nad zakupem tego tytułu, mam nadzieję, że jeśli się zdecyduję, to będzie to książka warta wydanych pieniążków :)

    ksiazkowapasja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty