"Wzgórze Niezapominajek" Anna Bichalska - wyd. Harper Collins

Tytuł: Wzgórze Niezapominajek
Autor: Anna Bichalska
Wydawnictwo: HarperCollins
Rok wydania: 2017

Wzgórze Niezapominajek wydało mi się niezwykle interesującą książką. Ciekawy opis i urzekająca okładka, wydawałoby się że to dobry przepis na książkę idealną. Ale czy na pewno? Jeżeli jesteście ciekawi co sądzę na temat tego tytułu, zapraszam was do przeczytania mojej opinii.

Piękny ślub i żyli długo i szczęśliwie. To miała być bajka, która zmieniła się w koszmar. Lena wyjechała do rodzinnej miejscowości, do babci żeby móc wyleczyć swoje złamane serce. Na miejscu odkrywa, że nieżyjąca już Julia, przyjaciółka z dawnych lat, zostawiła jej tajemniczy prezent. Szkatułka w niezapominajki skrywa wskazówki do odkrycia sekretu, który dotyczy życia Leny, Julki i kilku bliskich osób. Kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę i poznać prawdę o sobie i innych.

Wzgórze to powieść obyczajowa, która zawiera w sobie wątki kryminalne i romantyczne. Główna bohaterka jest doświadczona przez życie. Momentami denerwowało mnie jej zachowanie, ale jest to raczej postać na plus. Ogromnym pozytywem i urozmaiceniem tej historii jest narracja, która prowadzona jest z dwóch różnych perspektyw. Bardzo podobało mi się że autorka nie bała się poruszyć trudnych tematów m.in. zdrady czy choroby. Fabuła powieści nie jest może zbyt oryginalna, ale wątek kryminalny i nierozwiązane sprawy sprzed lat sprawiają, że czytelnik zastanawia się nad tym jak potoczą się losy bohaterów. Akcja choć nie przebiega w szaleńczym tempie, zaskakuje i wciąga. 

Czy polecam? Tak, ale myślę, że to nie będzie książka dla każdego. Myślę, że tę historię pokochają osoby, które lubują się w literaturze obyczajowej. Dla mnie ta książka ma całkiem duże znaczenie, ale zależy to w dużej mierze od moich życiowych przeżyć. Na pewno jeszcze kiedyś po nią sięgnę i z przyjemnością odświeżę sobie przygody Leny.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu:


Agnieszka

Komentarze

  1. Bardzo lubię literaturę obyczajową. Szczególnie taką z zagadkami i sekretami, które trzeba odkryć. To chyba będzie książka dla mnie...

    Pozdrawiam.
    Kasia (Ebookowe recenzje)
    http://ebookowe-recenzje.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty