"Księżyc nad przylądkiem" Colleen Coble - wyd. Dreams

Tytuł: Księżyc nad pzylądkiem
Tytuł oryginału: Mermaid Moon
Autor: Colleen COble
Wydawnictwo: Dreams
Rok wydania: 2017

Colleen Coble zdobyła moje serce. Księżyc nad przylądkiem  to fantastyczna lektura, która nie pozwala się oderwać. Doskonałe połączenie gatunków literackich i intrygująca, życiowa fabuła z morałem. Jeżeli jesteście ciekawi mojego zdania na temat tego tytułu, zapraszam do przeczytania opinii.

W swojej powieści autorka opowiada nam historię Mallory Davis, która przez swoją przeszłość nie powracała do rodzinnego domu przez piętnaście lat. Poczucie wstydu i winy nie pozwoliły jej zrobić kroku do przodu. Kobieta wraca na rodzinną wyspę Folly Shoals z powodu śmierci ojca. Podejrzewa, że mógł zostać zamordowany. Wkrótce jej życie zmienia się w plątaninę strachu. Mal musi rozwiązać zagadkę z przeszłości żeby móc normalnie żyć, musi również uporządkować sprawy z Kevinem, którego porzuciła wiele lat temu.

Opis tej powieści jest niezwykle intrygujący. Po jego przeczytaniu można wnioskować, że będziemy mieli styczność z różnymi gatunkami literackimi. I tak też jest. Colleen zadbała o to, aby czytelnik nie miał ani chwili na nudę. Akcja od pierwszych stron trzyma w napięciu. Autorka zachęca nas abyśmy starali się rozwiązać zagadkę wraz głównymi postaciami. Przez większość lektury, snułam domysły, kto i dlaczego zabił ojca Mallory, czemu kobieta nie może żyć w spokoju i jak ułoży się jej życie miłosne. Podczas czytania odczuwa się cały szereg emocji: od strachu, gniewu, smutku, po miłość, nadzieję i radość. Oczywiście podałam tylko te najprostsze uczucia. Główne postaci wykreowane są w sposób bardzo prawdziwy. Nie ma tam miejsca na fikcję, możemy zobaczyć (oczyma wyobraźni), że są to zwykli ludzie, którym przytrafiają się różne sytuacje. Postać Mallory opisuje kobietę, która ucieka przed bolesną przeszłością, przez którą nie może iść na przód. Myślę, że wiele kobiet będzie mogło się z nią utożsamić, ponieważ jej problemy są powszechnie znane. Postać Kevina jest równie ciekawa. Uwielbiam sposób kreacji męskich bohaterów w powieściach Colleen. Kevin jest mężczyzną beznadziejnie zakochanym, który ożenił się żeby zapomnieć o swojej wielkiej miłości. Mężczyzn takich jak on jest naprawdę wielu, tylko niewielu z nich będzie w stanie wyznać prawdę. Coble w doskonały sposób połączyła wątki. Znajdziemy tutaj elementy romansu, thrillera i kryminału. Zazwyczaj wolę kiedy książka bazuje na jednym gatunku, jednak w przypadku tej autorki odpowiada mi to połączenie.

Czy polecam? Oczywiście. Myślę, że książki Colleen Coble są niedoceniane w Polsce. Za oceanem, autorka odnosi ogromne sukcesy, a jej dzieła ceni wielu czytelników. Kocham jej twórczość za historie jakie dzięki niej mogę poznać, za bohaterów, za styl, za język i za emocje jakie rodzą się we mnie podczas czytania. Każda chwila spędzona z jej książką jest dla mnie bezcenna. Z radością będę wracała do dzieł Colleen.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:Agnieszka

Komentarze

Popularne posty