"Turcja - półprzewodnik obyczajowy" - Agata Bromberek i Agata Wielgołaska

Tytuł: Turcja - półprzewodnik obyczajowy
Autor: Agata Bromberek i Agata Wielgołaska
Rok wydania: 2015

Agata Bromberek i Agata Wielgołaska to kobiety, które znam od pewnego czasu. Znam, to może za duże słowo, znam je z blogów, które prowadzą i ze zdjęć, które nieraz zaparły mi dech w piersi. Kiedy nadarzyła się możliwość przeczytania ich książki, zgodziłam się od razu. Turcja fascynuje mnie już od dawna, a dzięki tym dwóm kobietom marzę o wyjeździe jeszcze mocniej. Jeżeli jesteście ciekawi mojego zdania na temat tego tytułu, to zapraszam do przeczytania krótkiej opinii.

Jeżeli ktoś myśli, że Turcja to zwykły przewodnik to się grubo myli. Znajdziemy tam mnóstwo przewodnikowych wskazówek ubranych w ciekawe słowa. Czytając tę książkę oczyma wyobraźni przenosiłam się do opisywanych miejsc i nauczyłam się kilku słówek po turecku! Autorki opisały ten kraj od podszewki. Nie znajdziemy tak suchych faktów, na temat co zwiedzić jak, gdzie, kiedy. Obu paniom w moim mniemaniu udało oddać się klimat i urok tego kraju, udało się im zachęcić czytelnika do zaplanowania egzotycznej podróży. W książce poruszone jest wiele tematów, które swoją drogą są niezwykle intrygujące. Mowa np.: o herbacie, którą Turkowie ubóstwiają (coś czuję, że to zwyczaj, który już kocham), o papierosach itp. Nie mogłam się oderwać od lektury, dziewczyny opisały we wspaniały sposób jak wygląda pobyt/życie w Turcji. Dzięki autorkom możemy obserwować Turecką codzienność, czyli dowiadujemy się jak wygląda u nich jazda samochodem, jak zapatrują się na bezpieczeństwo podczas jazdy, co myślą o zwierzętach, jak wyglądają u nich posiłki, czas pracy. Sami widzicie ile tego jest. Po przeczytaniu ostatniej strony z tekstem znalazłam przepiękne, zapierające dech w piersiach fotografie, które swoimi kolorami różnorodnością zachwycą każdego. Nie da się przejść obok nich obojętnie.

Czy polecam? Oczywiście! Dzięki tej lekturze mój apetyt na podróżowanie wzrósł niesamowicie. Chciałabym zobaczyć wszystkie miejsca, o których przeczytałam i które mogłam zobaczyć na zdjęciach. Jeżeli kochacie Turcję, bądź interesujecie się Turecką kulturą, to będzie idealna pozycja dla was.

Jeżeli ktoś chciałby kupić tę książkę to zapraszam na stronę: turcjapolprzewodnik.pl

Za egzemplarz do recenzji przepięknie dziękuję autorkom.

Agnieszka

Komentarze

  1. Uwielbiam podróżować, a Turcja jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To zdecydowanie książka dla mnie!
    bookwithhottea.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty