"Dla niego wszystko" Alexa Riley - wyd. Burda Książki

Tytuł: Dla niego wszystko
Tytuł oryginału: His Alone
Autor: Alexa Riley
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2017

Dla niego wszystko to moje drugie spotkanie z autorkami, które pracują pod pseudonimem Alexa Riley. Pierwszy tom serii Dla niej wszystko bardzo przypadł mi do gustu, a bohaterowie drugoplanowi byli naprawdę ciekawi. Dlatego tak bardzo ucieszyłam się że w tym tomie pałeczkę przejmą Ryan i Paige. Jeżeli jesteście ciekawi moich przemyśleń na temat tej historii to zapraszam was do zapoznania się z moją krótką opinią.

Paige Turner chciałaby zapomnieć o przeszłości, jednak nie jest to takie proste. Otoczona wysokim murem nie dopuszcza do siebie nikogo poza Mallory. Kiedy na jej drodze staje Ryan, zwany również Kapitanem, wzniesiony mur zaczyna się kruszyć. Mimo niewypowiedzianych słów i tajemnic Paige dostrzeże, że Ryan jest jej, a ona od zawsze należała do niego.

Moi kochani zacznę najpierw od omówienia głównych postaci. Ryan Justice bardzo przypomina Miles'a, którego mogliśmy poznać w pierwszym tomie. Obaj panowie są podobni do siebie pod wieloma względami. Takie samo wrażenie odniosłam kiedy porównałam kreację Mallory i Paige, one również były do siebie łudząco podobne. Widoczny jest fakt, że autorki powieliły schemat, pozmieniały kilka rzeczy i napisały tę książkę. Fabuła jest przewidywalna, jeżeli czytaliście pierwszy tom z łatwością poznacie zakończenie tego tomu po przeczytaniu kilku pierwszych stron. Nie wiem czy to źle, ale momentami czułam się znudzona. Akcja toczyła się powoli bez wielkich szaleństw. Dla niego wszystko to romans, który zawiera całkiem dużo elementów erotycznych. Czytając tę książkę kilka razy miałam wypieki na policzkach, ale nie było wielkiego wow. Narracja podzielona została na główne postaci. Dzięki temu zabiegowi dowiemy się z większymi szczegółami co chodzi po głowie wykreowanym postaciom. Największym minusem tej książki jest zbyt mało realizmu w opisanej historii. Moim skromnym zdaniem postaci były zbyt wyidealizowane przez co ciężko było się z nimi utożsamiać.

Czy polecam? Tak jeżeli lubicie pikantne romanse i czytaliście pierwszy tom to będzie idealna książka dla was. Myślę, że książki z tej serii wspaniale sprawdzą się jako lektura na długie jesienne zimowe wieczory jak i na prezent dla siostry czy najlepszej przyjaciółki.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję:
Agnieszka

Komentarze

Popularne posty