"Księżyc na Rzymem" Magdalena Giedrojć - wyd. Prószyński i S-ka

Tytuł: Księżyc na Rzymem
Autor: Magdalena Giedrojć
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2017

Rzym, czy nie marzyliście o tym żeby odwiedzić to przepiękne miasto? Kilka lat temu miałam przyjemność podziwiać uroki Rzymu, a teraz dzięki książce pani Magdaleny znów wybrałam się w podróż. Tym razem oczyma wyobraźni. Jeżeli jesteście ciekawi mojego zdania na temat tej pozycji, zapraszam do przeczytania krótkiej opinii.

Laura Pszczółka spełnia swoje marzenie w Rzymie, jest na stypendium i studiuje historię sztuki w ojczyźnie wszelkiego piękna. Andrea zostaje jej przewodnikiem, powiernikiem rozmów przy dobrym winie. To miasto sprzyja uczuciom, a miłość wisi w powietrzu.

Fabuła tej lektury jest niezwykle ciekawa i wciągająca. Czytelnik zżywa się z bohaterami i zakochuje w Rzymie. Bardzo podobały mi się opisy miasta, były szczegółowe i odczuwało się że jest ono ważnym elementem książki, a nie tylko mało znaczącym dodatkiem. Na opisy miasta składali się ludzie, sztuka i wspaniałe krajobrazy. Akcja nie była porywająca, ale sprawiała, że z każdą stroną byłam coraz bardziej zaintrygowana i chciałam odkryć wszystkie sekrety wraz z główną bohaterką. Laura skradła moje serce już od pierwszych stron, razem z nią przeżywałam wszelkie rozterki. Ta postać została wykreowana bardzo dobrze, prawdziwie, można się z nią utożsamiać. Kiedy ona zachwycała się urokami miasta, mieszkańcami i widokami, ja również to robiłam, tak łatwo było się w nią wcielić. Pozostali bohaterowie byli napisani po ludzku, miało się wrażenie, że takiego człowieka można spotkać gdziekolwiek, co jest bardzo dobrym zabiegiem, ponieważ czytelnikowi łatwiej jest obdarzyć postać sympatią kiedy wydaje mu się bliska, zwykła, niewyidealizowana. W mojej opinii Księżyc został napisany w bardzo dobry sposób, pióro pani Magdaleny zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Czy polecam? Tak, według mnie to świetna pozycja, która zachwyci osoby kochające podróżować, ale będzie idealna dla osób, które lubują się w historiach  obyczajowych z nutką romansu. Ta pozycja była dla mnie wspaniałą przygodą i niespodzianką. Odkryłam twórczość pani Giedrojć i zakochałam się w niej tak jak w Rzymie,

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:
Agnieszka


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty