"Nie mój jedyny" Melissa Pimentel - wyd. Czarna Owca

Tytuł: Nie mój jedyny
Tytuł oryginału: The one that got away
Autor: Melissa Pimentel
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2017

Nie mój jedyny to książka idealna dla osób, które lubią lekkie, przyjemne historie. Zakochałam się w twórczości Melissy. Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się o tym tytule nieco więcej, to zapraszam do przeczytania krótkiej opinii.

Ruby mieszka w Nowym Jorku na Manhattanie.Singielka. Od lat poświęca się karierze, w jej życiu nie ma miejsca na miłość. Z trudem udaje jej się wygospodarować czas na ślub siostry, który ma się odbyć w Anglii. Niestety na uroczystości ma być Ethan, dawna miłość Ruby. Kobieta nie potrafi przewidzieć reakcji na jego widok. Podczas szalonych dni pełnych przygotowań i towarzystwa Ethana, Ruby zaczyna zastanawiać się nad słusznością decyzji podjętej dziesięć lat temu.

Nie mój jedyny to pozycja, która skradła moje serce. Autorka stworzyła uroczą fabułę, która momentami była przewidywalna, jednak nie traciła przy tym uroku. Główna bohaterka, Ruby to kobieta, z którą wiele z nas może się utożsamiać. Dlaczego? Tylko spójrzcie: kobieta sukcesu, singielka, brak czasu na życie prywatne (czyt. randki), podważanie słuszności decyzji z przeszłości. Brzmi znajomo? Dla wielu z was na pewno tak. Nawet dla mnie niektóre z wymienionych rzeczy brzmią bardzo znajomo, zwłaszcza brak czasu. Postać Ethana jest odrobinę przekoloryzowana. Nie dość że jest zabójczo przystojny, ma dobry charakter, wspaniale prosperującą firmę to jeszcze jest bogaty? Chodzący ideał, prawda? Takie rzeczy zdarzają się tylko w książkach, albo w filmach, ale nie przeczę, uwielbiam czytać o ideałach. Szkoda tylko, że przez to niejednokrotnie cierpi mój luby, którego chcąc nie chcąc porównuję do mężów literackich (śmiech). Akcja nie nabiera szalonego tempa, jest raczej spokojna. Pozwala nam na wczucie się w rolę Ruby. Przeżywamy razem z nią całą gamę uczuć. Wszystkie złe chwile, zabawne, smutne i żenujące. 

Czy polecam? Oczywiście. Jeśli lubicie książki, które są połączeniem literatury romantycznej i obyczajowej to będzie to idealna książka dla was. Urzekła mnie opisana historia. Możecie mnie nazwać niepoprawną romantyczką. Z ogromną przyjemnością powrócę do tej opowieści jeszcze wiele razy.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:


Agnieszka

Komentarze

Popularne posty