"Rudolf Gąbczak i stan wyjątkowy" Joanna Fabicka - wyd. W.A.B.

Tytuł: Rudolf Gąbczak i stan wyjątkowy
Autor: Joanna Fabicka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2017 

Uwielbiam tę serię. Autorka jak zwykle nie zawiodła. Fajnie było spotkać Rudolfa jako dorosłego mężczyznę. Jeżeli chcecie wiedzieć co myślę, o tej części, to zapraszam do przeczytania krótkiej opinii.

Rudolf Gąbczak jest dorosły. Trzydziestka na karku, a jego życie dalekie jest od ideału. Rozwodzi się. Ma dziewięcioletnią córeczkę Bronię. Jego kariera aktorska to porażka. Dorosłe życie nie przyniosło szczęścia. Mężczyzna dorobił się łysej głowy, nadwagi i kłopotów z męskością. Na dodatek musi zamieszkać z matką i jej nowym narzeczonym, a jego najlepszy przyjaciel został premierem Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy to nie brzmi jak istne szaleństwo? Dla mnie tak i właśnie za ten absurd kocham te książki. Ale oczywiście nie tylko za to. Czarny humor jaki tutaj znajdziemy trafia zawsze w punkt. Dzięki głównemu bohaterowi fabuła jest niezwykle barwna i zabawna. Joanna w interesujący sposób przedstawiła wizerunek polskiego społeczeństwa w krzywym zwierciadle. Zresztą cały cykl jest utrzymany w tym klimacie, na każdej stronie spotykamy czarnego kota na drodze, albo przechodzimy pod drabiną. Przykład Rudolfa idealnie pokazuje jak wygląda większość ludzi przed trzydziestką tzn. nie zawsze uda nam się znaleźć wymarzoną posadę, brak spełnienia i codzienna rodzinna rutyna, która z czasem dopada większość osób w tym wieku.

Czy polecam? Tak. Ja byłam zachwycona, ale myślę, że trzeba lubić humor autorki i bohatera, który jest nieudacznikiem. Ja darzę cały cykl ogromną sympatią i na pewno kiedyś wrócę do niego jeszcze nie raz.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

Agnieszka

Komentarze

Popularne posty