"Seks i inne przykrości" Joanna Fabicka - wyd. W.A.B.

Tytuł: Seks i inne przykrości
Autor: Joanna Fabicka
Wydawnictwo: W.A.B.

Seks i inne przykrości to trzeci tom przygód ekscentrycznego nastolatka Rudolfa Gąbczaka. Chłopak nadal marzy o karierze aktorskiej, a w życiu jego rodziny nie ma miejsca na nudę. Jego dojrzewanie i przygody z tym związane, doprowadzają czytelnika do łez. 

W powieści możemy dostrzec realny obraz szkoły, widziany oczami Rudolfa. Chłopak, jak większość uczniów zresztą, postrzega ją jako przymus i więzienie. Dziennik chłopaka jest pełen humoru i zapisków z życia codziennego. Oddaję pokłon pani Joannie za to w jaki sposób została napisana ta książka. Styl i język nadaje jej autentyczności. Głównego bohatera spotykają coraz to dziwniejsze przygody, których nie będę zdradzała, ponieważ można by to uznać za spoiler, a wolałabym tego uniknąć.

Burza hormonów, która szaleje w organizmie Rudolfa to istne szaleństwo. Chłopak zakochuje się na zabój, niestety nieszczęśliwie. Bardzo podobał mi się fakt, że wątek miłosny jest napisany w sposób subtelny, nie razi w oczy. Nastolatek musi zmierzyć się z tragedią, która dotyka go bezpośrednio  i z marzeniami, które ciągle chodzą mu po głowie.  Mimo wszelkich napotkanych i rzuconych przez życie kłód nadal patrzy na świat przez różowe okulary.

Czy polecam? Owszem. Joanna Fabicka to niekwestionowana mistrzyni. Swoim czarnym, ironicznym humorem sprawia, że czytelnikowi wypełza na twarz ogromny uśmiech, który nie chce z niej zniknąć jeszcze przez długi czas. Jak już wspominałam ostatnio, warto zacząć czytać tę serię od samego początku.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:
Agnieszka

Komentarze

Popularne posty