"Szalone życie Rudolfa" Joanna Fabicka - wyd. W.A.B.

Tytuł: Szalone życie Rudolfa
Autor: Joanna Fabicka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2004

Szalone życie Rudolfa to książka przezabawna, którą swoim skromnym zdaniem polecam czytać w domowym zaciszu. Dlaczego? Ponieważ w miejscach publicznych ludzie mogliby nas uznać za szalonych. Nie żartuję! Ja chichotałam non stop. Jeżeli jesteście ciekawi co sądzę o tym tytule, to zapraszam do przeczytania mojej krótkiej opinii.

Rudolf Gąbczak to mężczyzna, który oprócz dziwnego imienia i nazwiska musi mierzyć się z innymi problemami. Kłopoty z rodziną, która nie jest zbyt urodziwa to tylko początek tego co czeka na nas w książce. Główny bohater i narrator powieści Rudolf, ma krzywy zgryz, nie grzeszy urodą co komplikuje jego plany zostania aktorem. Jego przyjaciółką jest Ela, która można podejrzewać, żywi do niego uczucie nieco większe niż przyjaźń. Jego postać wydaje się być przeciętna, jak większośc nastolatków, których spotykamy w swoim życiu. 

Rodzina Gąbczaków na pewno nie jest nudna. Krystyna jest matką Rudolfa. Ciągle analizuje zachowanie syna (jest psychologiem i to wiele wyjaśnia). Jako feministka, próbuje naprawić świat, a szczególnie jego męską część. Gaweł - ojciec Rudolfa jest łysiejącym panem pod pantoflem żony. Gonzo - młodszy brat Rudolfa, to wcielony diabeł. Babcia Filomena szaleje na hulajnodze Gonza. Urocza rodzinka, nieprawdaż? 

Główny bohater może być dla niektórych odrobinę irytujący? Ma o sobie bardzo wysokie mniemanie. Uważa się za olśniewającego faceta, który ma zadatki na gwiazdora filmowego. Rzeczywistość jest nieco inna. Rudolf często dzwoni na linie pomocy dla np. alkoholików itp. chcąc uzyskać pomoc w rozwiązaniu swoich problemów. Jego postać jest chaotyczna i bardzo emocjonalna.

Czy polecam? Oczywiście. To zabawna książka, do której wrócę jeszcze nie raz. Przyjemnie się zaskoczyłam. Podczas czytania mój humor był rewelacyjny i nawet nie zorientowałam się kiedy przeczytałam powieść.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu: 
 AgnieszkaKomentarze

Popularne posty