"Wróć za mną" A. Meredith Walters - wyd. YA!

Tytuł: Wróć za mną
Tytuł oryginału: Follow Me Back
Autor: A. Meredith Walters
Wydawnictwo: YA!
Rok wydania: 2017

*Opinia może być spoilerem.

Wróć za mną to kontynuacja losów Aubrey i Maxx'a. Muszę przyznać, że nie zaskoczyła mnie ta pozycja. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co sądzę o tej książce to zapraszam was do przeczytania mojej krótkiej opinii.

Maxx Demelo był na pograniczu życia i śmierci. Nałóg sprawił, że upadł na samo dno i stracił wszystko co było mu drogie. Odwyk jest dla niego szansą na nowy start, a Aubrey Duncan jest tego warta. Mężczyzna chce ją odzyskać, ale jeszcze nie wie, że kobieta będzie chciała trzymać się z daleka od niego. 

Wróć za mną to pozycja, która może dać nadzieję. Fabuła, która została przedstawiona na łamach książki jest dość przewidywalna. Ja widziałam dwa scenariusze. Dobry i zły i od początku skłaniałam się bardziej ku jednej z opcji. Może jestem już za stara na takie historie, że przewiduję niemal bezbłędnie jak one się zakończą? Akcja nie porywa, ale zaskakuje czytelnika. Bohaterowie, których dobrze znamy z pierwszego tomu przechodzą swego rodzaju zmiany. Dorastają, kalkulują błędy, które popełnili. Aubrey stara się wyleczyć swoje złamane serce. Chce myśleć przede wszystkim o sobie. Maxx po wyjściu z odwyku stara się odzyskać kobietę swojego życia. Czy nie brzmi to banalnie? Może i tak, ale sądzę, że przekaz jaki niesie ta książka jest jasny. Sytuacja w jakiej znajduje się Aubrey i Maxx nie jest łatwa do rozwiązania i pokazuje nam, że nie zawsze mamy do wyboru jedno proste i słuszne rozwiązanie.

Czy polecam? Oczywiście. Myślę, że Twoim śladem i Wróć za mną będą doskonałą lekturą dla młodzieży. Skłaniają do refleksji i poruszają niezwykle delikatny temat jakim jest uzależnienie od narkotyków. Pokazują, że droga do wyleczenia jest wyboista i nieraz się przewrócimy, ale uda nam się wstać i iść dalej jeżeli tylko będziemy chcieć. To jest kluczowa kwestia: chcieć. Jestem ciekawa waszego zdania na temat tej lektury, napiszcie w komentarzach co sądzicie o książkach pani Walters.

Za egzemplarz do recenzji pięknie dziękuję wydawnictwu:

Agnieszka

Komentarze

Popularne posty